Admin and Finance

Background History

Department Heads

No Name Rank Graduate Phone No Email
1 Daw Cho Cho Han Head Professor B.Sc(Hons), M.Sc(Zoo) 01-251157, 09-5158908 head.admin@um1ygn.edu.mm
2 Daw Thanda Soe B.Sc(Hons), M.Sc(Zoo), DMA 01-370938, 09-73121649, dephead.admin@um1ygn.edu.mm
3 Daw Mya Mya Mu B.Sc (Zoo) 01-251131,
09-265117701,
register@um1ygn.edu.mm
4 U Chit Aye B.A (Myanmar) 01-251032,01251037
Ext-2509-793260887
5 Daw Cho Mar Lin B.Sc (Phys.), Dip in IR 09-261076919 chomarlinn34@gmaol.com
6 Daw Nu Yin Win B.A (Geo.) 09-73503961

Account

No Name Rank Graduate Phone No Email
1 ဒေါ်နုနု ဌာနခွဲမှူး(ငွေစာရင်း) B.Sc (Chem;) , DA 09-31950881
2 ဒေါ်အေးအေးသွင် ဦးစီးအရာရှိ(ငွေစာရင်း) B.A (Myanmar) 09-31337614
3 ဦးလေးလွင် ရုံးအုပ် (၁၀) တန်းအောင် 09-420177441
4 ဒေါ်နန့်ဘဲဖော စာရင်းကိုင်-၁ B.A (Myanmar) 09-420177403
5 ဒေါ်ဇင်မာလွင် ငွေကိုင်-၂ B.A (Geog;) 09-450016475
6 ဒေါ်ဌေးဌေးဆွေ ငွေကိုင်-၂ B.A (Geog;) 09-420177313
7 ဒေါ်သက်သက်အေး ဌာနခွဲစာရေး B.Sc (Chem;) 09-795365729
8 ဒေါ်အေးအေးမြင့် အကြီးတန်းစာရေး B.A (Myanmar) 09-31132726
9 ဒေါ်တင်မာဦး အကြီးတန်းစာရေး B.A (Myanmar) 09-420177392
10 ဒေါ်ဥမ္မာ စာရင်းကိုင် (၃) B.Sc (Math;) 09-764140627
11 ဒေါ်သီတာ ငွေကိုင်-၃ B.A (Myanmar) 09-767097289
12 ဒေါ်သန်းသန်းအေး စာရင်းကိုင် (၃) B.Sc (Chem;) 09-254276700
13 ဒေါ်ခင်ဥမ္မာစန်းမြင့် ပစ္စည်းထိန်း-၃ B.A (Geog;) 09-448035272
14 ဒေါ်ဝေဝေအောင် အကြီးတန်းစာရေး B.A (His;) 09-254438502
15 ဒေါ်ချိုချိုအောင် ငွေကိုင်-၃ (၁၀) တန်းအောင် 09-799991662
16 ဒေါ်ဝင်းမြင့်သန်း ပစ္စည်းထိန်း-၃ B.A (His;) 09-421016083
17 ဒေါ်ဇင်ဝါဝါလှိုင် စာရင်းကိုင်-၃ B.Sc (Chem;) 09-73229190
18 ဒေါ်နီနီမြင့် အကြီးတန်းစာရေး L.L.B (Law) 09-450014167
19 ဒေါ်ခင်သိန်းဝင်း အငယ်တန်းစာရေး B.A (Geog;) 09-420177296
20 ဒေါ်အေးအေးအောင် အငယ်တန်းစာရေး B.A (His;) 09-795906545
21 ဒေါ်ဖြူဖြူထွန်း အငယ်တန်းစာရေး B.A (Myanmar) 09-250176415
22 ဦးသန်းထိုက်အောင် စာရင်းကိုင်(၄) တတိယနှစ် (မြန်မာစာ) 09-250083527
23 ဒေါ်အိအိထွေး အငယ်တန်းစာရေး B.A (Myanmar) 09-795260087
24 ဒေါ်ယမင်းသူ စာရင်းကိုင်(၄) B.A (Geog;) 09-31782328
25 ဒေါ်နန့်နန္ဒာမြင့် အငယ်တန်းစာရေး နောက်ဆုံးနှစ်(မြန်မာစာ) 09-457861891
26 ဒေါ်ရွှန်းလဲ့ဝင်းထက် အငယ်တန်းစာရေး တတိယနှစ် (ရုက္ခဗေဒ) 09-264569046
27 ဒေါ်ယဉ်မင်းထက် စာရင်းကိုင်(၄) ပထမနှစ် (ရုက္ခဗေဒ) 09-253391997
28 ဦးမျိုးမောင်မောင် စာပို့ B.Sc (Phy;),DAP (YU) 09-448035355
29 ဒေါ်သန္တာဖြိုးဝေ အထွေထွေလုပ်သား (၁၀) တန်း 09-444972530

IT

No Name Rank Graduate Phone No Email
1 ဒေါ်ခင်နီလာထွန်း ဌာနစုမှူး(ကွန်ပျူတာ) B.A(Geo) ၀၉-၄၃၀၃၉၉၉၇ khinilarhtun2@gmail.com
2 ဒေါ်အေးအေးမော် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.A(Myan.) Dip in IT, Postgrad Dip in CSc,
Dip in Global English
09-43053224 aayemaw@gmail.com
3 ဦးကျော်သူရ ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.A(Myanmar) ၀၉၄၂၀၁၇၇၃၃၁
4 ဒေါ်ယုနန္ဒာဦး လက်ထောက် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.A(Myanmar) ၀၉၄၅၆၆၀၇၀၅၃
5 ဒေါ်အိအိခိုင် လက်ထောက် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.Sc(Botany) ၀၉၄၃၁၅၈၂၀၈
6 ဒေါ်သန္တာ၀င်းရွှေ လက်ထောက် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.A(Eco) ၀၉၄၂၃၇၁၆၇၂၅
7 ဒေါ်စန်းရီ အကြီးတန်းလက်နှိပ်စက် ၁၀တန်း ၀၉၄၂၀၁၇၇၃၃၉
8 ဒေါ်သန်းသန်းဝင်း အကြီးတန်းလက်နှိပ်စက် ၁၀တန်း
9 ဒေါ်ဝိုင်းယုဝေ ဒု-လက်ထောက် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး B.A(Eco) ၀၉၇၉၅၅၁၁၃၁၂
10 ဦးမျိုး ဒု-လက်ထောက် ကွန်ပျူတာစီစဉ်ရေးမှူး ပထမနှစ်(သင်္ချာ) ၀၉၉၅၄၀၅၀၄၀၃
11 ဒေါ်သက်သက်ဆွေ အငယ်တန်းလက်နှိပ်စက် ၁၀တန်း ၀၉၇၇၅၄၄၇၉၄၆
12 ဒေါ်သက်ဆွေဝင်း အငယ်တန်းလက်နှိပ်စက် ၁၀တန်း ၀၉၇၉၅၃၂၉၆၄၁

Admin & Student Affair

No Name Rank Graduate Phone No Email
1 ဒေါ်ခင်ခင်ချစ် ရုံးအုပ် B.A(Myanmar) 09-420177320
2 ဦးအောင်ဇော်မိုး ဌာနခွဲစာရေး B.A(Myanmar) 09-450525675
3 ဒေါ်အိအိချော ဌာနခွဲစာရေး B.A(History) 09-420177391 eichaw.k122@gmail.com
4 ဒေါ်နိုရင်း အကြီးတန်းစာရေး B.Sc(Zoo) 09-73049209
5 ဒေါ်ချိုချိုလွင် အကြီးတန်းစာရေး B.Sc(Chem) 09-795824529
6 ဒေါ်နှင်းချယ်ရီ အကြီးတန်းစာရေး Second Year (History) 09-250176499
7 ဒေါ်ဝင်းကေဇာဦး အကြီးတန်းစာရေး Second Year (Eco) 09-420177439
8 ဒေါ်ဇင်ဝင့်မွန် အငယ်တန်းစာရေး B.A(Geo) 09-775218580
9 ဒေါ်သွယ်သွယ်ထွန်း အငယ်တန်းစာရေး B.Sc(Bot) 09-262272418 tunthwethwe2016@gmail.com
10 ဒေါ်စုစုခိုင် အငယ်တန်းစာရေး B.A(Myanmar) 09-773166094
11 ဒေါ်အိဝေဝေခင် အငယ်တန်းစာရေး B.Sc(Chem) 09-773062838 eiwaiwaikhineiwailay283@gmail.com
12 ဒေါ်ယုနှင်းထွေး အငယ်တန်းစာရေး B.Sc(Chem) 09-253483685 yuhninhtweuae@gmail.com
13 ဒေါ်သီတာလှိုင် အငယ်တန်းစာရေး B.Sc(Chem) 09-251112185
14 ဒေါ်တင်သူဇာဝင်း စာပို့(နေ့စား) B.A(Myanmar) 09-795785396
15 ဒေါ်ဆုဆုထက် သန့်ရှင်းရေး(နေ့စား) ၁၀တန်း 09-442158448
16 ဦးအောင်စိုး ဌာနခွဲစာရေး B.A(Geo)
17 ဒေါ်သင်းသင်းကျော် ဌာနခွဲစာရေး B.A(Math.) 09-420177384
18 ဒေါ်ရီရီစန်း အကြီးတန်းစာရေး B.A (Eco) 09-420177358
19 ဒေါ်နွယ်နီလှိုင် အကြီးတန်းစာရေး B.A (LL.B) 09-762049135
20 ​ဒေါ်ခိုင်ခိုင်အေး အကြီးတန်းစာရေး B.Sc (Chemistry) 09-31556260
21 ဒေါ်ဖြူသွယ်ထွန်း အကြီးတန်းစာရေး B.A(Myanmar) 09-771450387
22 ဒေါ်ညွန့်ညွန့်လှိုင် အငယ်တန်းစာရေး B.A(Myanmar) 09-403378407
23 ​ဒေါ်ဟန်စုမွန် အငယ်တန်းစာရေး B.A(Myanmar) 09-420177345
24 ဒေါ်ဆုမွန်ဆွေ အငယ်တန်းစာရေး B.A (Philosophy). Dip in Museum 09-450744305
25 ဒေါ်ခင်မျိုးလင်း အငယ်တန်းစာရေး စာရင်းအင်းပညာ 09-42115103
26 ဒေါ်လွင်နှင်သိမ့် စာပို့ B.Sc)(Microbiology)

Course Graduate

No Name Rank Graduate Phone No Email
1 ဒေါ်၀င်းရီ ရုံးအုပ် B.A(History) ၀၉-၄၂၀၁၇၇၃၂၁
2 ဒေါ်စန်းစန်းအေး ဌာနခွဲစာရေး B.A(Geography) ၀၉၄၄၂၁၀၆၂၇၄
3 ဒေါ်အိအိဌေး ဌာနခွဲစာရေး B.A(Geography) ၀၉၇၉၅၁၃၉၀၃၆
4 ဦးကျော်လင်း ဓါတ်ခွဲကျွမ်းကျင်(၂) (ဘွဲ့လွန်/စာမေးပွဲ)(တွဲဘက်) ၁၀တန်း ၀၉၄၂၀၀၀၄၈၀၃
5 ဒေါ်အေးအေးလွင် အကြီးတန်းစာရေး BSc( Zoology) ၀၉၄၄၈၀၀၆၄၉၀
6 ဒေါ်မိုးမိုးအေး အကြီးတန်းစာရေး B.A(Geography) ၀၉၉၇၉၃၇၄၄၃၁
7 ဦးဟန်ထူးအောင် အကြီးတန်းစာရေး B.A(History) ၀၉၂၅၀၀၈၁၉၃၉
8 ဒေါ်မြမြ၀င်း ငွေကိုင်(၃) (ဘွဲ့လွန်/စာမေးပွဲ)(တွဲဘက်) B.A(Geography) ၀၉၄၀၃၈၆၆၂၇၆
9 ဒေါ်အေးသီတာသောင်း အကြီးတန်းစာရေး တတိယနှစ်(ဥပဒေ) ၀၉၄၃၀၃၁၁၇၉
10 ဒေါ်ဖြူဖြူ အငယ်တန်းစာရေး ၀၉၄၂၀၁၇၇၃၀၂
11 ဒေါ်ချစ်စုအောင် အငယ်တန်းစာရေး 1st Year(Myanmar) ၀၇၈၂၉၁၈၅၀၆
12 ဒေါ်ဖြိုးတင်ဇာ အငယ်တန်းစာရေး 3rd (Chemistry) ၀၉၇၉၅၄၁၅၈၅၃
13 ဒေါ်ရွှန်းလဲ့ရည် အငယ်တန်းစာရေး 3rd Year(History) ၀၉၇၉၀၉၈၄၁၄၇
14 ဒေါ်အေးစန္ဒာ၀င်း အမှုတွဲထိန်း ၁၀တန်း ၀၉၇၉၅၄၁၅၈၁၀
15 ဒေါ်ယဉ်မင်းထက် စာပို့ 4th Year(Myanmar) ၀၉၄၃၁၉၅၄၂၅
16 ဒေါ်အေးဖြူလှိုင် စာပို့(နေ့စား) 2nd Year(Physics) ၀၉၄၄၅၇၄၈၅၈၃
17 ဒေါ်မေသင်္ကြန်ဦး စာပို့(နေ့စား) B.Sc(Physics) ၀၉၄၂၀၂၃၄၈၇

Academic

No Name Rank Graduate Phone No Email

Sport Office

No Name Rank Graduate Phone No Email